Arkadas.Org - Arkadaş Chat, Muhabbet, Mobil Sohbet Odaları
Arkadas.Org - Arkadaş Chat, Muhabbet, Mobil Sohbet Odaları

Yeni arkadaşlıklar kurmak isteyen kişiler için chat odalarında sohbetin tadı bir başka oluyor.

Mobil uygulamamız ile her an Chat Sohbet yapabilirsiniz

Arkadas

Arkadaş

Bir kıvılcım düşer önce büyür yavaş yavaş, bir bakmışsın volkan olmuş yanmışsın arkadaş..
Hayatımız boyunca bir çok alanda yanımızda, yakınımızda bize destek olan insanlar ararız çevremizde. arkadaş dediğimiz; almadan vermeyi bilen,  koşulsuz şartsız sevgisini-saygısını esirgemeyen  kişilerdir bunlar.  Arkadaşlık; zaman zaman kardeş olmayı gerektirirki bunun için illa kan bağınız olması gerekmez. Can bağı dediğimiz bir bağ vardırkı bütün akrabalık ilişkini ezer geçer.

Hayatı paylaşmayı bile Arkadaşlarımız sayesinde  daha minicikken oyuncaklarımızla oynamalarına izin verdiğimizde öğreniriz.

Bu güzel kavramın cinsiyeti asla olmaz, bayan  olunca bayan arkadaşın olacak yada erkek arkadaşın olacak diye bir kaide yok.

Benim fıtratıma göre bekar kişilerin evli arkadaş ları olmaması gerekir. Bunun haricinde bayan arkadaş yada evli arkadaş asla farketmez.

Son zamanlarda bütün dünyanın korkulu rüyası olan pandemi yüzünden  sosyal hayatımızın tamamen yok olmasından dolayı bir çoğumuz  sanal aleme kendimizi kaptırmış durumdayız. Sohbet platformları bazen o kadar iyi geliyorki insana.  irc'ye ilk başladığım zamanlarda tanıştığım bir çok  arkadaşım ile karşılaşmak beni çok mutlu etti..

Eskilerden konuşmak,  yâd etmek terapi gibi geliyor insana bazen.  Kimisi dünya evine girmiş, kimisi o evden çıkmış. Evli arkadaş'ların yanı sıra evde kalmışları da var tabi.

Kimine göre arkadaşlık laftan ibaret olsada, bizim gibiler için çok değerli bir olgudur. Samimiyetsiz samimiyetlerin fazlaca farkındayız elbetteki ama artık kimin gerçekçi, kimin sahte olduğunu anlayabilecek kadar insan sarrafı olduğumuzu düşünüyorum. Geçenlerde bir sunucuda arkadaşım ile chat yaparken yeni gelen bayan userleri tutmak adına canım, cicim falan derken biran istemsizce bacım bu hitaplarımız yüzünden cehenneme gidicez dediğimde bayağı bir tebessüm etmiştik.

Evli arkadaşlarımızla oturup sohbet ederken, aslında sorumluluk altına girmenin ne kadar mantıksız olduğunu yalnızlığın güzel olduğunu bir kere daha teyit etmiş olduk.Sevgiye, ilgiye ihtiyacımız olduğu doğrudur ama gelin görünki evlilik; bayan arkadaş larımızın anlatımı ile hizmetçilik dönemi. Erkek arkadaşlarımıza göre ise suç işlemeden tutsaklık yaşamak.
Her ne kadar düşünceler bu yönde olsada bir bebeğin; anne/baba dediğindeki hissettirdiği duygu bana göre herşeye bedeldir.

Velhasıl kelam; arkadaşlık önemli. Bana arkadaşını şöyle sana kim olduğunu söyleyeyim demiş büyüklerimiz. Ya yabanı biri isem? Ya hiç arkadaşım yoksa? Bu durumda ben hiçkimse mi oluyorum. Cevabın soruyu incilttiği yerde, sessiz sakin kendimle çelişmeye devam edeceğim. Çayınız dem'li, sohbetiniz sürekli olsun


Diğer Konular

Diğer tüm içerikler burada!